برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
چهارشنبه 5 مهر 1402
در گفتگو با مدیرعامل مرکز

عملکرد موسسه خیریه انوار آفتاب

قم_حمیّت نیوز(حمنا)؛ به بهانه آغاز سال جدید درباره عملکرد موسسه انوار آفتاب با فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل این موسسه خیریه به گفتگو نشستیم.


«موسسه خیریه انوار آفتاب از سال 1394 در قم به صورت منظم و قانونمند فعالیتش را شروع کرده است. در آن سال ما تعداد 800 پرونده از معلولینی که در منازلشان نگهداری می شدند را بر عهده داشتیم که کارهای مختلف و کارهای اداری این تیپ را مددکاران انجام می دادند.


به علاوه توسط خیرین مبالغی را جمع‌آوری می کردیم و بابت دارو، درمان، عمل های جراحی، گفتار درمانی، جهیزیه، خرید وسایل منزل، لباس شب عید، لوازم تحریر، ارزاق، کمک به خرید منزل، کمک به ودیعه مسکن، مناسب سازی منزل و مدرسه، از این قبیل کارها انجام می شد.


برای رساندن آسایشگاه به استانداردها تلاش زیادی نیاز بود

در سال 1399 بهزیستی تقاضاهای زیاد و مکرری داشت که ما مسئولیت آسایشگاه سالمندان و معلولین قم را که جزو بزرگترین آسایشگاه های کشور هست را بر عهده بگیریم.

کارهای اداری انجام شد به آخر تیر ماه 1400 رسید؛ از روزهای ابتدایی شروع به کار دیدیم که برای رسیدن به استانداردهایی که باید برای نگهداری مناسب مددجویان رعایت بشود تلاش زیادی نیاز بود.


برای جابجایی بیماران آمبولانس خریداری شده که هنوز مقروض هستیم

 برای جابجایی بیمارانی به یک آمبولانس نیاز داشتیم. نه آمبولانس مجهز؛ بلکه یک بیمار بر برای بیمارانی که امکان نشستن روی صندلی را ندارند و باید روی تخت جابجا شوند اقدام به خرید یک دستگاه بیمار بر کردیم که مبالغی از آن پول آن باقی مانده و نتوانستیم پرداخت کنیم.


 در این یک سال و نیم تقریبا 3000 دست لباس برای مددجویان خریداری شده به عبارتی هر شش ماه دو دست لباس برای هر نفر؛ تعداد زیادی بیماران طیف اتیسم در این مجموعه هستند که هم خودزنی و هم دیگر زنی دارند، وسایل و تشک و هر چیزی که در اختیارشان است را خراب میکنند و بخاطر همین ما مجبوریم مدام لباس، ملحفه و دمپایی را تزریق کنیم تا آسایشگاه شکل قابل قبولی داشته باشد.

برای کمک به خانواده ها مجوز مرکز شبانه روزی اتیسم را از بهزیستی دریافت کردیم

 تقاضای زیادی از ما بود که به صورت شبانه روزی جایی در قم به عنوان مرکز شبانه روزی اتیسم ایجاد کنیم که اگر خانواده ها نیاز به مسافرت داشتند و یا مراسمی باید حضور پیدا می کردند فرزندانشان در انجا نگهداری شود.

 مجوز مرکز شبانه روزی اتیسم را از سازمان بهزیستی دریافت کردیم و به زودی شروع به کار خواهیم کرد؛ در حال اقدام برای مجوز آموزش بزرگسالان اتیسم هستیم چون مراکز اتیسم شهر قم برای اطفال هست، با وجود اینکه بزرگسالان آموزش پذیری کمتر نسبت به اطفال دارند ولی بچه هایی که در طیف خفیف اتیسم هستند می توانند با استفاده از کارگاههای آموزشی مخصوص یک سری کارها را آموزش ببیند و حتی شغلی داشته باشند.


افزایش حقوق سال 1401 گریبان تمام مراکز شبانه روزی را گرفت

از مشکلاتی که در سال 1401 که گریبان تمام مراکز شبانه روزی را گرفت افزایش حقوق بود که بدون در نظر گرفتن منابع این افزایش حقوق انجام شد؛ در صورتی که یارانه مراکز تا آذر ماه هیچ افزایشی نداشت و این هشت ماه افزایش حقوق برای تمام مراکز کمر شکن بود یا تمام مراکز زیر قرض رفتند یا از خدمات کاستند.

به منظور ترغیب خیرین درصدی از کمکهای ایشان معاف از مالیات می باشد

از نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی کارخانه ها، فروشگاههای بزرگ درخواست کمک کردیم که در آسایشگاه حضور پیدا کنند و به هر نوع می توانند به ما کمک کنند.

به منظور ترغیب بیشتر صاحبان کار و سرمایه به مشارکت در فعالیت های خیرخواهانه تمامی کمک‌های نقدی و غیرنقدی اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب طبق اصلاحیه ضوابط اجرائی موضوع ماده 172 قانون مالیاتهای مستقیم به شماره 98602 مورخ 1401/05/24 معاف از مالیات میباشد.»

تاریخ: 1402/1/26
موضوع: اجتماعی
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

شیطنت‌های امریکا با اقدام متقابل جمهوری اسلامی همراه خواهد بود

به گزارش حمیتّت نیوز(حمنا)؛ سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرتیپ رمضان شریف امروز دوشنبه 16 مرداد در آئین گرامیداشت روز خبرنگار که در تالار گل نرگس به همت ...

برگزاری ورکشاپ عکاسی با موبایل با محوریت طبیعت در خانه جوانان قم

به گزارش حمیّت نیوز(حمنا)؛ کارگاه آموزشی اصول و تکنیک های عکاسی با موبایل در طبیعت با حضور ورزشکاران و کوهنوردان استان در سالن جلسات سازمان ملی جوانان قم برگزار شد. در ...

اولین جشنواره مردمی "محلّه‌ی امام رضایی‌ها"

به گزارش حمیّت نیوز(حمنا)؛ اولین جشنواره‌ی مردمی "محلّه امام رضایی‌ها"، با حضور پُرشور خانواده‌ها، در منطقه بنیاد قم برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین ...

برپایی ضیافت ساده‌ افطاری در بوستان بنفشه قم

به گزارش حمیّت نیوز(حمنا) در ضیافت ساده‌ افطاری در بوستان بنفشه قم حجت الاسلام احمد قادری مدیر گروه جهادی شهید محمد رضا شفیعی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: امروز وجود ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز