برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
سه شنبه 16 خرداد 1402
معاون استاندار قم:

قم عقب ماندگی‌های متراکمی در خدمت‌رسانی به زائران دارد

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به عقب‌ماندگی متراکم قم در حوزه خدمات‌رسانی به زائران گفت: باید در زمینه خدمات رسانی به زائران زیرساخت‌های جدیدی شکل بگیرد؛ چون قم فاقد بسیاری از زیرساخت‌های اولیه استقبال و خدمت به زائران است.

به گزارش حمیت نیوز به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زایرین،ابوالقاسم مقیمی در گفت و گویی، با تاکید بر خلاهای مهم خدمت رسانی به زائران ورودی به قم، اضافه کرد: عدم استفاده مطلوب از ظرفیت های مردمی، عدم بروز رسانی خدمات و فقدان ارتباط منسجم دستگاه های دولتی از خلاهای مهم تکریم و خدمت به مسافران و زائران در این استان است.
معاون هماهنگی امور زائران استاندار با بیان اینکه قم از معدود شهرهای کشور است که از ظرفیت مدارس برای اسکان مسافران بهره می برد، بر افزایش ظرفیت های مردمی و افزایش مراکز اقامت رسمی در استان تاکید کرد.
مقیمی عنوان کرد: با تشکیل ستاد تسهیلات زائرین و تغییر ترکیب اعضای این ستاد، تلاش شده تا خلاء و عدم ارتباط منسجم دستگاه های اجرایی جبران شود؛ با این اقدام ظرفیت های اسکان رسمی و اسکان های مردمی به هم پیوند خورده است.
وی ادامه داد: با راه اندازی ستاد اسکان و تسهیلات زائرین در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) امکان بهره گیری مسافران و زائران از ظرفیت های اسکان به شدت افزایش یافته و این افراد به سهولت می توانند بدون سردرگمی در زائرسرای حرم اسکان شبانه پیدا کنند.
معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به حوزه اطلاع رسانی در ستاد تسهیلات زائرین قم، تصریح کرد: مسافران به محض ورود به قم در قالب یک پیامک اطلاع رسانی و اتصال آن به سامانه های پیش بینی شده با ظرفیت های گردشگری، میراثی، تاریخی و اسکان و استان آشنا می شوند.
مقیمی با بیان اینکه مجموعه مردمی ستاد تسهیلات زائرین در حال ساماندهی حسینیه ها و مساجد برای اسکان زائران و مسافران است، تاکید کرد: در حوزه بهداشت، بازار و ارزاق نیز اقدامات خوبی در سطح استان شکل گرفته است.
وی تاکید کرد: بخاطر تصمیمات ملی امسال از پلمب واحدهای صنفی مانند سالهای قبل در دستور کار مسؤلان نیست ولی در صورتی که واحدی موجب نارضایتی مسافران و زائران شود با برخورد شدید و جدی مواجهه خواهد شد.
تاریخ: 1401/1/4
موضوع: گردشگری
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

در هتل 5 ستاره زعفرانیه قم بیش از 120 نفر اشتغالزایی خواهیم داشت

به گزارش حمیت نیوز ،در بازدید سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم و هیات همراه از پروژه در حال ساخت هتل  5 ستاره زعفرانیه قم،مجتبی سیفی کاشانی در جمع خبرنگاران  ضمن ...

با تمام توان تا بهره برداری هتل پنج ستاره زعفرانیه از این پروژه حمایت خواهیم کرد

به گزارش حمیت نیوز،سید محمدتقی شاهچراغی در بازدید از هتل ۵ ستاره در حال احداث زعفرانیه به منظور رفع موانع از پروژه‌ها گفت:« با توجه به زائر پذیربودن قم ضرورت تسریع در ...

ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان قم

به گزارش حمیت نیوز به نقل از کمیته اطلاع رسانی و راهنمایی ستاد تسهیلات زائرین استان قم ، سیدمحمد تقی شاهچراغی روز جمعه در بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهرداری و اداره کل ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز