برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
چهارشنبه 27 تیر 1403
معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اعلام کرد

دستگیری اعضای باند جعل و فروش مدارک دانشگاهی

معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا از دستگیری باند جاعلی که مدارک دانشگاهی را به افراد فرصت طلب در داخل و خارج از کشور به قیمت‌های گزاف به فروش می‌رساندند، خبر داد.

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ سرهنگ  ضرغام آذین در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به تدابیر رئیس پلیس آگاهی فراجا مبنی بر اشراف اطلاعاتی بر مجرمان و ارتقا احساس امنیت شهروندان و همچنین درخواست حراست دانشگاه آزاد اسلامی، مبنی بر رسیدگی پرونده جاعلان مدارک دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار ویژه این مرکز قرار گرفت.

وی افزود: حسب دلایل و قرائن جمع آوری شده مشخص شد، افرادی ضمن تشکیل باند و ارتباط با لایه‌های دارای دسترسی به اطلاعات در مراکز حساس علمی و دانشگاهی نسبت به جعل مدارک رسمی و ارائه ریز نمرات و همچنین استعلام مثبت تاییدیه، اقدام و مدارک مذکور را به افراد سوء استفاده کننده در داخل و خارج از کشور به قیمت‌های گزاف به فروش می‌رساندند.

معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: ضمن هماهنگی قضائی و هماهنگی با عوامل حراست دانشگاه موصوف و پس از شناسایی باند مذکور در قرارهای صوری جداگانه با انجام شیوه و شگردهای پلیسی ۲ تن از متهمان دستگیر و تعداد ۱۲ مدرک رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه مهر و تاییدیه های مربوطه و مبلغ ۸ هزار دلار کشف و ضبط شد.

بنابر اعلام سایت پلیس، وی با بیان اینکه متهمان با قرار قانونی متناسب روانه زندان شدند، ادامه داد: این افراد فرصت طلب در بازجوئی های فنی - علمی به عمل آمده به جعل ۲۵ مدرک دانشگاهی و فروش به افراد داخل و خارج از کشور معترف شدند.

سرهنگ آذین تصریح کرد: نظر به اظهار رضایت مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی از عملکرد موفق پلیس و با توجه به اشاعه آثار سوء جعل مدارک دانشگاهی که اخیرا در سطح جامعه گسترش پیدا کرده، بهترین عملکرد در برخورد قاطعانه و پی در پی با جاعلان متعلق به پلیس آگاهی فراجا می باشد به طوری که تا کنون ده‌ها باند توسط مرکز عملیات ویژه متلاشی شده است.

تاریخ: 1403/4/7
موضوع: حوادث
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

فروریختن یک مدرسه دو طبقه در نیجریه/ ۲۲ دانش‌آموز کشته شدند

به گزارش حمیت نیوز(حمنا) به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات نیجریه اعلام کردند که در پی فروریختن ساختمان یک مدرسه دوطبقه در ایالت «پلاتو» در شمال نیجریه ۲۲ دانش‌آموز ...

شناسایی شبکه توزیع شیشه در کشور/ کشف ۴۰۰ کیلوگرم رونگردان شیشه در تهران

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ سرهنگ حسین باباپور، با اشاره عملیات اخیر پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در برخورد با سوداگران مرگ ، گفت: همکاران من در جدیدترین اقدام ...

گسترش آتش‌سوزی در پلدختر/ 2 فروند بالگرد اعزام شدند

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اعلام این خبر گفت: تاکنون دو فروند بالگرد برای اطفای حریق به منطقه اعزام شده‌ است. مهدی پازوکی افزود: قرار بود ...

یک باند حرفه‌ای با کارکرد ویژه متلاشی شد

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ حفاظت اطلاعات و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان در بررسی پرونده‌های اجرای احکام کیفری با موضوع مهمی در مورد چند پرونده ...