برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
چهارشنبه 27 تیر 1403

پرداخت ۱.۶ همت از محل مالیات به برخی سازمان‌های قم

مدیرکل امور مالیاتی استان‌ قم گفت: با پای کار بودن مودیان مالیاتی در استان، علاوه‌‌ بر اینکه اهداف مالیاتی بودجه را محقق کردیم، از محل مالیات بر ارزش افزوده که وصول شد، ۱.۶ همت به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، پارک علم و فناوری و ورزش و جوانان پرداخت کردیم.

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ حسین نیروبخش،مدیرکل امور مالیاتی استان‌ قم با اشاره تبیین دستاوردهای ارزشمند کشوری و استانی نظام مالیاتی کشور اظهار داشت: مسئولیت خطیر تأمین خدمات عمومی کشور در 2 سال اخیر، در حوزه‌های آموزش، بهداشت، امنیت، زیرساخت و در حوزه‌های مختلف، عموما بر مدار بودجه عمومی دولت از محل درآمدهای مالیاتی برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: سال گذشته برای نخستین‌ بار در همین راستا با هدف حفظ سرمایه‌های سرزمینی و از آن جهت که مالیات به نوعی پاشنه آشیل اقتصاد مقاومتی برای تأمین هزینه‌های جاری دولت قرار گرفته بود؛ توانسته‌ایم دو برابر درآمدهای نفتی در کلان کشور، درآمدهای مالیاتی داشته باشیم. ما توانسته‌ایم با تحقق درآمدهای مالیاتی، گزینه‌های همیشه روی میز دشمن را از کارکرد و کاربرد خارج و خنثی کنیم. 

مدیرکل امور مالیاتی استان‌ قم در ادامه عنوان کرد: با پای کار بودن مودیان مالیاتی در استان قم، ما علاوه‌‌بر اینکه اهداف مالیاتی بودجه را محقق کرده‌ایم، از محل مالیات بر ارزش افزوده که وصول شد؛ تقریبا 1.6 همت به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، پارک علم و فناوری، ورزش و جوانان و موادی تعریف شده در قانون را پرداخت کردیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های خوب و کاربردی که در جهت رفاه مردم بسیار مؤثر است، در پرداختی حوزه ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی به عزیزان ما در شهرداری‌ها کمک کرده است. از ابتدای امسال مالیات بر ارزش افزوده 10 درصد است.

مدیرکل امور مالیاتی استان‌ قم اظهار داشت: ما سال گذشته در شهر قم 1.3 همت عوارض پرداختی داشته‌ایم، ولی امسال 1.6 همت به وزارت کشور، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، پارک علم و فناوری، ورزش و جوانان پرداخت کرده‌ایم. از سهم شهر مقدس قم تقریبا 1300 میلیارد تومان ( 1.3 همت)، جعفریه 10 میلیارد تومان، دستجرد 1 میلیارد تومان، سلفچگان 1 میلیارد و 500 میلیون تومان، قنوات 12 میلیارد و 500 میلیون تومان، کهک 5 میلیارد تومان و روستاهای استان هم تقریبا 61 میلیارد تومان پرداخت داشته‌ایم.

نیروبخش گفت: چند پروژه مهم با سازندگی مؤثر، در شهر قم و شهرهای اقماری استان اتفاق افتاده است، که مردم باید بدانند که با مشارکت‌شان در پرداخت مالیات، این موارد انجام شده است. ما در شهر قم کارهای عمرانی زیادی ازجمله پروژه احداث بوستان هزار هکتاری خزر نبی(ع)، پروژه تملک و بازگشایی خیابان شهدای دروازه ری قم، احداث تقاطع غیر هم‌سطح شهدای روحانیت، خرید ماشین‌آلات عمرانی و خدمات شهری در شهرستان جعفرآباد، توسعه و تقویت تجهیزات آتش‌نشانی در شهرداری را داشته‌ایم. 

وی خاطرنشان کرد: بخش قابل ملاحظه‌ای از تأمین مالی پروژه‌‌های مذکور را امور مالیاتی از محل ارزش افزوده پرداخت کرده است. سال گذشته نرخ ارزش افزوده 9 درصد بود و امسال این رقم به 10 درصد افزایش پیدا کرده است. 1 درصد اضافه در سال جدید، برای بحث تأمین حقوق بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی تعریف شده در قانون بودجه است.

نیروبخش عنوان کرد: از 9 درصد باقی‌مانده تقریبا نصف به عنوان مالیات به خزانه واریز می‌شود و نصف دیگر بر اساس شاخص جمعیت و تعاریف اعلام شده در قانون بر حسب مورد به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، پارک‌های علم و فناوری، ورزش و جوانان و وزارت کشور تخصیص و پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان‌ قم گفت: ما در بازده زمانی در حوزه اظهارنامه مالیاتی 3 تکلیف مهم داریم. اولی صاحبان مشاغل صنفی و اشخاص حقیقی که به موجب قانون آخرین موعد تسلیم اظهارنامه آن‌ها پایان خرداد بود، با توجه به شرایط کنونی کشور بازه زمانی آن به 15 مرداد موکول شد. مثل سنوات گذشته نحوه ابراز و پرداخت، ابتدا به شکل رویکرد فرم‌های تبصره ماده 100 است.

نیروبخش گفت: خاصیت و ویژگی که این شیوه پرداخت مالیات دارد، این است که مودیان مالیاتی که فروش آن‌ها تا 18 میلیارد تومان در سال گذشته بوده است و چنانچه مشارکت مدنی و شراکت دارند، مجموع فروش شرکا تا 36 میلیارد تومان در سال گذشته بوده است، آن‌ها می‌توانند به جای اظهارنامه مالیاتی اقدام به ارائه فرم تبصره ماده 100 کنند.

تاریخ: 1403/4/18
موضوع: استانها
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

۶۳۰ واحد خون در تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اهدا شد

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ مهدی پهلوانی مدیرکل انتقال خون قم در طی گفت وگویی بیان داشت: در روزهای تاسوعا و عاشورا ۷۴۰ نفر به مرکز اهدای خون روح‌الله قم مراجعه کردند که ...

تعطیلی ادارات و بانکهای استان قم در روز پنجشنبه

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: ادارات و بانک های این استان در راستای مدیریت مصرف انرژی و افزایش دمای هوا روز ۲۸ تیرماه پنجشنبه هفته ...

ماجرای ضرب‌وشتم سرباز انتظامی در شمال چه بود؟

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون ضرب‌وشتم یک سرباز انتظامی توسط تعدادی از مهاجران افغانستانی، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی ...

امت در سختی ها ساخته می شود

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ آیت الله سید محمدمهدی میرباقری در مراسم عزاداری شب پنجم ماه محرم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: عده ای از منافقین در مدینه ...