برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
شنبه 22 مرداد 1401
سردار موحد:

سپاه و بسیج در پروژه‌های عمرانی به دنبال خدمت‌رسانی و حل مشکلات اساسی مردم هستند

به گزارش حمیت نیوز(حمنا) به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سردار محمدرضا موحد امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی به روستاهای قم، اظهار کرد: در راستای توافقی که بین وزارت نیرو و سپاه در راستای آبرسانی به روستا انجام شده است این طرح در دستور بسیج سازندگی سپاه استان قم قرار گرفته و عملیات با سرعت قابل توجهی درحال انجام است.

وی از آبرسانی به ۱۲ روستا خبر داد و گفت: در سلفچگان روستای سنجگان و در کهک ۱۱ روستا تعریف شده و کار در کهک شروع شده است و حضور گروه‌های جهادی و ماشین آلات سپاه، کاهش هزینه‌ها را به دنبال داشته است.

فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه روستاهای دیگر نیز در این پروژه مورد حمایت قرار می‌گیرند، گفت: پروژه‌ها به خاطر سختی و دشواری کار از یک طرف و مبلغ پایین اجرا از طرف دیگر به بسیج سازندگی سپرده شده و رویکرد سپاه و بسیج در انجام این پروژه‌ها خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی است.

سردار موحد افزود: آبرسانی به روستاها به همت بسیج سازندگی یک پروژه سراسری و ملی است و در استان قم ۱۲ روستا در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه استان قم از وجود مخزن آب در سلفچگان، بیدهند، ورجون، وشنوه و سنجگون یاد کرد و گفت: ایجاد خطوط لوله بین کرمجگون و بیدهند، اصلاح ۶ کیلومتر از شبکه آب روستای خاوه و ایجاد خطوط لوله اصلی روستای تیره از چاه تا مخزن در دستور کار سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم است.

موحد با بیان اینکه در راستای اجرای پروژه‌های آبرسانی باید چهار دیزل ژنراتور پرتابل خریداری شود، تصریح کرد: در این راستا با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، شرکت آبفا و شرکت مهندسی آب کشور قرارداد نوشته شده و بسیج سازندگی استان به عنوان معین استان کار را دنبال می‌کند.

 وی خاطرنشان شد: این پروژه ها با فهرست بهای ۱۴۰۰ منعقد شده است و هیچ پیمانکاری با مبلغ قرارداد فوق و سختی کار موجود، حاضر به انعقاد این قرارداد نمی‌شد؛ با حضور گروه‌های تخصصی جهادی و ماشین آلات سپاه، کاهش هزینه‌ها از یک سو و سرعت پیشرفت از سوی دیگر در این پروژه‌ها اتفاق افتاده است.

تاریخ: 1401/5/12
موضوع: گزارش روز
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

بخش عمده‌ای از قاچاق استان قم مربوط به خودروهای "شوتی" است

مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری قم گفت: بخش عمده قاچاق توسط خودروهای شوتی انجام می‌شود که اقدامات خوبی نیز در این راستا صورت گرفته است. به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ ...

سپاه و بسیج در پروژه‌های عمرانی به دنبال خدمت‌رسانی و حل مشکلات اساسی مردم هستند

به گزارش حمیت نیوز(حمنا) به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سردار محمدرضا موحد امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی به روستاهای قم، اظهار کرد: در راستای توافقی که بین ...

جرایمی تحت عنوان خسارت آبخوان در بخش کشاورزی حذف گردد.

جلسه کارشناسی شروع گفتگو با موضوع مشکلات آب و سوخت کشاورزان استان با حضور مدیران و کارگزاران دولتی و تشکل های بخش خصوصی در حوزه کشاورزی و تامین برق چاه های آب و سوخت ماشین ...

رزمایش الی بیت المقدس ۱۲ در قم برگزار شد

به گزارش حمیت نیوز (حمنا)؛ رزمایش «الی بیت المقدس۱۲» قرارگاه دفاعی امنیتی امام هادی(ع) سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در قالب گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر ...

طراحی سایت و پشتیبانی: رسانه پرداز