برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
چهارشنبه 27 تیر 1403
همزمان با کنگره‌ی ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم برگزار شد:

وظیفه‌ی روحانیت، سامان دادن به جنگ شناختی‌ است

معاون فرهنگی و تبلیغاتِ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه معطّل امکانات و تجهیزات نمانده و هر زمان هر چیزی را اراده کرده، به آن دستیابی پیدا کرده است.

معاون فرهنگی و تبلیغاتِ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه معطّل امکانات و تجهیزات نمانده و هر زمان هر چیزی را اراده کرده، به آن دستیابی پیدا کرده است.

به گزارش  حمیّت نیوز(حمنا) به نقل از روابط عمومی دفتر امور نخبگان و استعدادهای برتر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، سومین نشست تخصصی "مدیرجوان - امیدانقلاب"، عصر پنجشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور طلاب و اساتیدِ طرح جامع شهید بیاضی‌زاده، در سالن امام خمینی (ره) واقع در مرکز فقهیِ ائمه اطهار علیهم‌السلام - قم برگزار شد.

در این نشست، که همزمان با کنگره‌ی ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم برگزار شد، سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغاتِ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، حوزه‌های علمیه را اصلی‌ترین اثرگذارانِ در "جنگ شناختی" دانست و با اشاره به جایگاه ویژه‌ی روحانیت گفت: روحانیت، همانگونه که در دوران دفاع مقدّس، به عنوان محور اساسی اقدام می‌کرد، امروز نیز با جایگاه ویژه‌ای که دارد، وظیفه دارد تا در جهت سامان دادن به جنگ شناختی، بیش از پیش، وارد میدان شود و به فضل خدا، از این مرحله هم با موفقیت عبور خواهیم کرد.

وی با برشمردن موانع و چالش‌های موجود در کشور، دشمنان را آشناتر از خودمان به قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: متاسفانه به خاطر موانع و مشکلاتی که در کشور وجود داشته، هنر این را نداشته‌ایم که از این قدرت نرم خودمان، درست استفاده کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغاتِ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه میهن اسلامی ما، سه جنگِ سخت، نیمه‌سخت و نرم را پشت سر گذاشته، جنگ کنونی را جنگی ترکیبی دانست و گفت: در جنگ سخت، عملکرد ما به حدّی بود که به بازدارندگی رسیدیم و الآن کسی جرات حمله به ما را ندارد.

وی با اشاره به قدرت، اراده و خودکفایی انقلاب اسلامی افزود: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه معطّل امکانات و تجهیزات نمانده، و هر زمان هر چیزی را اراده کرده، به آن دستیابی پیدا کرده است.

سردار شکارچی سپس به تشریح مولفه‌های قدرت ایران اسلامی پرداخت و گفت: رهبری، سرمایه اجتماعی، ایمان و اعتقاد، تشکیل دهنده‌ی اضلاع قدرت نرمِ ایران به شمار می‌روند. 

وی در تبیین معنا و مفهوم تبعیت از رهبری افزود: تبعیت یعنی دستورات و تدابیر رهبری نباید زمین بماند و اگر فرامین رهبری اجرا نشود، عملاََ سرمایه‌ی اجتماعی، ریزش پیدا می‌کند و وقتی این دو (یعنی رهبری و سرمایه‌ی اجتماعی) آسیب ببیند، در نتیجه مولفه‌ی سوم یعنی اعتقاد و ایمانِ مردم هم از بین می‌رود.

سخنرانِ سومین نشست تخصصی "مدیرجوان - امیدانقلاب"، هدف اصلی دشمن را "رهبری" ارزیابی کرد و اظهار داشت: امروز تیرهای دشمن، همه مولفه‌ی اصلی، یعنی "رهبری" را نشانه گرفته‌اند؛ زیرا اگر به هدف بخورد، روی ایمان و اراده مردم تاثیر دارد و در نتیجه مردم سُست می‌شوند و سرمایه‌ی اجتماعی نیز از دست رفته است.

سردار شکارچی در پایان،  وضع امروزِ جامعه‌ی ما را نتیجه‌ی کارکردهای دشمن دانست و با تاکید بر اینکه ما زیر ساخت‌ها را برای جنگ نرم و شناختی آماده نکردیم، گفت: دشمن در جنگ شناختی، اراده و اعتقاد مسئول را هدف قرار داده تا این سرمایه را او بگیرد.

خاطر نشان می‌شود، سلسله نشست‌های تخصصی "مدیرجوان - امیدانقلاب"، با حضور مدیران ارشد نظام اسلامی و با هدف مواجهه‌ی آنان با استعدادهایِ برترِ حوزوی، هر دو هفته یکبار در قم برگزار می‌شود.

تاریخ: 1401/8/27
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی:

اخبار مرتبط

وزارت فرهنگ مرجع صدور مجوز تأسیس هرگونه تشکل فرهنگی، هنری و صنفی و تخصصی است

به گزارش حمیت نیوز(حمنا) به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس این ابلاغ، تبصره‌ای جدید نیز مبنی بر اینکه مرجع صدور مجوز تأسیس هرگونه تشکل صنفی تخصصی فرهنگی ...

هفتمين جشن نوشتار سینمای ایران با شعار "از حال هم خبردار بودن" برگزار گردید

به گزارش خبرنگار حمیت نیوز(حمنا)؛ هفتمين جشن نوشتار سینمای ایران در روز سه شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۸ در خانه سینما شماره یک واقع در خیابان سمنان با حضور هنرمندان و اهالی ...

رشد ۷۰۰ و ۳۰۰ درصدی مخاطبان و فروش سینما

به گزارش حمیت نیوز(حمنا)؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:در طول این هفته مراسم اربعین شهدای خدمت را در شهر‌های مختلف داشتیم ...

ادبیات و هنر پاشنه آشیل فعالیت فرهنگی در فرانسه هستند

به گزارش حمیت نیوز(حمنا) به نقل از مهر، نیلوفر شادمهری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در گفتگو با مهر درباره نقش محصولات فرهنگی به عنوان ابزار تبلیغی ...